info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Ako na šťastnejší vzťah ?
12. apríla 2021
0

Veľa párov sa navzájom miluje, no nie sú vo vzťahu šťastní. Mnoho ľudí miluje svojho partnera nadovšetko, ale aj napriek tomu je ich vzťah plný hádok a hnevu. Vedia, že ich partner miluje, no cítia že niečo nie je dobre. Potom sa preto cítia frustrovane, zmätene.
Väčšinou dochádza k takýmto problémom preto, že partneri medzi sebou nedokážu riešiť svoje konflikty a problémy.

Preto sme vám pripravili pár tipov ako môžete skúsiť začať vnímať váš vzťah odznova alebo z inej perspektívy.

ZDROJ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To že mužský pohlavný orgán má tmavšiu farbu ako zvyšok tela pravdepodobne závisí od aktivity hormónov v tele. Dermatológovia Cameron Rokhsar a Lindsey Bordon skúmali prečo je tomu tak.
Lindsey Bordone uviedla že hormóny koordinujú spôsob, akým melanocyty (bunky) produkujú melanín ,pigment ktorý určuje farbu pokožky a vlasov, čo spôsobuje zafarbenie v niektorých oblastiach pokožky. Svedčí o tom aj skutočnosť, že keď sú dievčatá mladé, majú svetlejšie bradavky a s pribúdajúcimi rokmi majú tieto časti tela tmavšiu farbu.
Hoci majú intímne partie inú farbu ako zvyšok tela, je možné, že rozdiely v odtieni sú spôsobené niektorými zdravotnými problémami, napríklad cukrovkou. Preto je vhodné poradiť sa s lekárom vždy, keď spozorujeme niečo, čo nie je v poriadku s vašou pokožkou.

ZDROJ:

 

 

 

 

 

 

Šikanovanie patrí medzi najviac diskutované a citlivé témy v školskom prostredí. Je tomu tak aj preto, lebo ak sa šikanovanie v škole vyskytne, zasiahne takmer všetkých – žiaka, ktorý je šikanovaný, jeho spolužiakov, učiteľov aj rodičov.
Posledné výskumy v oblasti skúmania šikany v školách ukazujú, že až 41 % detí v škole je šikanovaných. Šikanovanie, bohužiaľ, patrí medzi častú zábavu detí, ktoré si takýmto spôsobom krátia čas. Preto aj toto číslo 41% (detí, ktorých je šikanovaných) je tak vysoké.
Človek by povedal, že dieťa, ktoré bude v školskej triede agresorom, spoznáme už na prvý pohľad. Nie je to však také jednoduché. Sú deti, na ktoré by sme to nikdy nepovedali, a predsa oni sú tie, ktoré rovesníkom ubližujú.
Deti sa stávajú agresormi z rôznych dôvodov. Dieťa možno zažíva rodinné problémy, ako sú rozvod rodičov, úmrtie v rodine. Pútanie pozornosti, dominancia v skupine, potešenie z utrpenia druhých alebo negatívny vplyv rovesníkov môžu byť taktiež jedným z dôvodov, prečo sa dieťa stáva agresorom.
Mylný názor je to, že častejšie šikanujú chlapci ako dievčatá. Pravda je taká, že v rovnakej miere šikanujú chlapci aj dievčatá, rozdiel je len v postupe a spôsobe, ktorým šikanovanie vykonávajú. Dievčatá si ubližujú zvyčajne len navzájom a skrytou formou, to znamená, že skôr vylúčia obeť z kolektívu, nezapájajú ju do svojich aktivít, ignorujú alebo ohovárajú. Chlapci si vyberajú obete medzi oboma pohlaviami a používajú skôr fyzické násilie.
Ten, kto šikanuje, by sa mal naučiť, že nie je správne odsudzovať niekoho za to, že je iný, slabší, že je menej sympatický, má fyzický hendikep alebo má iné záujmy. Mal by sa naučiť byť tolerantným voči druhým. Pokiaľ má učiteľ podozrenie, že sa v triede dejú nejaké veci spojené so šikanovaním, mal by okamžite zavolať všetkých rodičov na triednu schôdzku. Schôdza by mala byť zameraná na to, aby rodičia kládli väčší dôraz na túto problematiku doma, že je potrebné to deťom vysvetliť a poučiť ich.
Pokiaľ si pedagóg nič nevšimne a vy sa stretli alebo ste videli šikanu je niekoľko ďalších spôsobov ako môžete šikanu riešiť. Môžete sa obrátiť na telefonickú linku pomoci 116 111, ktorá je bezplatná a funguje 24 hodín denne.

 

 

 

 

Čo môže znamenať farba menštruačnej krvi?

⚫️ čierna až hnedá – ide o staršiu krv, ak krv bola v maternici dlhšie ako by mala byť ⁣ ⁣
⚪️ sivá – môže ísť o vaginálne baktérie
🧡 oranžová – môže ísť o infekciu, pri zápachu a silných bolestiach dokonca aj o STI
🔴 tmavo červená – môže ísť o predčasný znak tehotenstva ⁣ ⁣
🎀 ružová – nízka hladina estrogénu, stretávajú sa s tým najmä športovkyne ⁣ ⁣
🔻 jasnočervená – považuje sa za zdravú farbu, čiže cyklus prebieha tak ako má⁣ ⁣

Nezabúdajme však na to, že každé ženské telo je iné, a tak daná farba nemusí znamenať hneď to najhoršie. Prípadné podozrenie treba riešiť so svojím gynekológom.

 

ZDROJE:

KLOCHER. SK

HEALTHLINE. COM

 

 

 

 

 

Láska sa niekedy nazýva zázračnou. Zázračnou pretože nám dokáže zasiahnuť telo aj myseľ. Telo nám dokáže ovplyvniť aj pri maznaní.
Naše telo pri maznaní a objímaní vylučuje hormón oxytocín inak nazývaný aj hormón lásky. Hormón sa objaví v mozgu a vaječníkoch alebo semenníkoch. Výskum dokázal, že dávka oxytocínu výrazne znižuje bolesti hlavy. V niektorých prípadoch dokonca bolesť po 4 hodinách úplne zmizla.
Či to pre vás funguje alebo nie, musíte vyskúšať vy sami. Určite stojí za to vyskúšať túto možnosť maznania a objímania pred rôznymi tabletkami. Zároveň vám maznanie môže posilniť intimitu vášho vzťahu.

ZDROJ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cítite po milovaní sa únavu, radosť, smútok? Všetky tieto pocity sú úplne v poriadku. Dokonca aj vtedy, keď sa vám začnú z očí gúľať slzy. Ak si tieto pocity neviete vysvetliť, nebojte sa, je to bežná vec a dokonca má aj pomenovanie. PCD alebo postkoitálna dysfória je pocit skľúčenosti, smútku, úzkosti, podráždenosti či agresivity, ktorý príde po styku.

Sexuálna depresia vôbec nie je taká zriedkavá. A nedeje sa nevyhnutne kvôli traume alebo ľútosti. Ak necháme bokom všetky pochopiteľné dôvody ako neverný sex, sex z nechuti či na udobrenie, odborníci tvrdia, že ide o fyziologický, teda normálny spôsob, ako sa s nami telo hrá. “Mať sex je mimoriadne intímny akt a orgazmom vylúčite kopu hormónov zodpovedných za nádherné pocity. Dosiahnu úplnú špičku, a potom, keď sa od milovaného, ktorý vám ich priniesol, vzdialite, prepadne vás smútok,” S podobnými hormónmi ženy zápasia aj počas menštruácie a premenštruačného syndrómu, kedy prežívajú veľmi podobné pocity.

Podľa nedávnej štúdie až 46 percent z 230 ženských účastníčok zažilo postkoitálnu depresiu niekoľkokrát v priebehu posledného mesiaca, pričom kvalita vzťahu na to nemala vplyv. PCD sa však vo väčšej či menšej miere sa vyskytuje u všetkých u žien a u niektorých mužov.

Ak však zažívate čosi podobné veľmi intenzívne a po každom sexe, odborníci odporúčajú poradiť sa so sexuológom alebo psychológom. A podľa niektorých výskumov pomôže, ak sa vzdáte kávy, čaju, čokolády a kolových nápojov, doplníte vitamín E, B6 a zinok na vyrovnanie normálnej hladiny prolaktínu (hormónu predného laloku hypofýzy. Svojimi účinkami ide o typický ženský hormón a je veľmi dôležitý pre tehotenstvo a obdobie po ňom, no u žien a aj u mužov ovplyvňuje hladina prolaktínu celkové reprodukčné zdravie, mieru sexuálneho uspokojenia a tiež kvalitu sexuálneho života).