info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Beseda v reedukačnom centre, Sp. Hrhov
29. apríla 2014
0

Pozvanie stretnúť sa s dievčatami v reedukačnom centre v Spišskom Hrhove sme nemohli odmietnuť. PEER aktivisti dňa 29. apríla moderovali hodinovú besedu na tému partnerské vzťahy. Beseda mala iný charakter ako obvykle.

Novinkou bola nová koncepcia besedy. Odštartovali sme krátkym filmom o partnerstve z pohľadu muža a ženy. Film bol úvodom do tém priateľstvo, láska, ideálny partner, či správny partnerský vzťah. Dievčatá nás milo prekvapili vysokou aktivitou a veľmi pestrou názorovosťou. Miestami sme sa cítili, že sme si vymenili role. Skupinovými diskusiami sme došli k podstatám a hodnotám partnerských vzťahov a uvedomeniu si, aká je dôležitosť rozhodovania, či komunikácie vo vzťahoch. Téma sexualita nebola ako zvyčajne veľké tabu. Otvorenosť a chápanie tohto životného aspektu priniesla kvalitnú debatu, aká sa naskytne len málokedy.

Dúfame , že stretnutie z dievčatami z reedukačného centra im prinieslo nielen nové pohľady na chápanie a rozmanitosť partnerských vzťahov, ale aj užitočné informácie. Tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Pridaj komentár