info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Darujte nám 2% zo svojich daní :)
29. januára 2019
0

Dokument na stiahnutie: Vyhlásenie na poukázanie 2% z dane pre OZ Mladí ľudia a život

 

Sme partia mladých ľudí zo Spiša, ktorí robia rovesnícku prevenciu tak ako to na Slovensku ešte nikto nevidel. Našim revírom sú základné a stredné školy, verejné priestranstvá, spišské pa(á)rky a pódia. Na školách moderujeme viac ako 100 besied ročne a ich popularita narastá, čo nás veľmi teší. Prečo to robíme? Aby sa žiaci dozvedeli veľa nových a prínosných informácií, ktoré im možno pomôžu pri ich rozhodovaní. Zistili sme, že besedy nestačia. Mladí chcú robiť aj čosi iné ako flákať sa po krčmách. Akurát možno nemajú kde. A preto, keď nám počasie a financie dovolia, zorganizujeme nezorganizovateľné. Napríklad vypredáme rockový koncert a ľudia sa na ňom zabavia aj bez alkoholu či iných posilňujúcich šmakociniek. Mladí, ale aj starší Spišiaci sa vždy tešia, keď niečo pripravíme alebo na niečom spolupracujeme, lebo vedia, že ich čaká niečo nové.

Čo všetko sme vďaka vašim 2% zvládli minulý rok nájdeš na našom youtube, facebooku alebo instagrame.

Vďaka vašim 2% vyškolíme nových peerkačov, budeme moderovať ešte viac besied a pripravíme ešte lepšie akcie. Poďte s nami robiť svet lepšejším 🙂

Postup krokov na poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov:

Do 15.02.2019 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2018 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2018 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2018 dobrovoľnícky pracovali. Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!

Údaje o Vami vybratom prijímateľovi napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať – spravili sme za vás. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma). Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2019 na daňový úrad.

Postup krokov pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie v roku 2019:

Vypočítajte si:

a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2018 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2018 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2018 dobrovoľnícky pracovali.

V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% (3%) z dane v prospech 1 prijímateľa. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma).

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.03.2019) na Váš daňový úrad. Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Daňovému priznaniu je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!

 

Vo vyhlásení sme Vám predpísali naše údaje. Môže sa však stať, že sa Vám nezobrazia:

IČO: 42028451 – pozor, IČO sa zarovnáva sprava

Právna forma: ZDRUŽENIE

Názov: OZ Mladí ľudia a život

Ulica: Rázusova

Číslo: 56

PSČ: 052 01

Mesto: Spišská Nová Ves