info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Jedinečné workshopy na Deň študentstva v Novejši
9. novembra 2022
0

Sme Občianske združenie Mladí ľudia a život a už po tretí krát sme si pre vás pripravili Deň študentstva v Novejši. Akciu, ktorá nám má pripomenúť  dôležitosť vybojovanej slobody z dňa 17. Novembra 1989. Pred Nežnou revolúciou nebola možnosť vzdelávať sa, rozvíjať svoj potenciál a pracovať na svojich zručnostiach dostupná pre každého. Našťastie už žijeme v inej dobe a v spolupráci s Radou Mládeže Košického kraja, ti tieto možnosti prinášame priamo pod nos. Pripravili sme pre teba workshopy, vďaka ktorým vylepšíš svoje soft skills a získaš nové kontakty.

LINK NA REGISTRÁCIU NÁJDEŠ TU  👉   shorturl.at/iFHJK   NAJPRV SI ALE PREČÍTAJ, AKÉ TÉMY SI PRE VÁS PRIPRAVILI NAŠI LEKTORI: 

 

Efektívna komunikácia (13:30 – 15:00) – Jakub 

“JA výrok” , je to o tom ako sa dá komunikovať v náročných situáciách bez urážania, satiry a hlavne konštruktívne. Súčasťou je pochopenie vlastných pocitov a potrieb a vedieť ich komunikovať tak, aby to druhá strana prijala.

Základy komunikácie (13:30 – 15:00) – Farky

Pod pojmom komunikácia rozumieme sociálnu interakciu, výmenu informácií (verbálnych aj neverbálnych) medzi odosielateľom a prijímateľom. Povieme si, ako sa vyjadrovať jasne a zrozumiteľne a prezradím vám pár fígľov, ktoré vám môžu pomôcť pri verejnej prezentácii.

Kritické myslenie ako základná zručnosť mladého človeka (15:15 – 18:30 s pauzou počas WS)  – Damián

Čo je kritické myslenie? Je dnes potrebné vedieť kriticky myslieť? Prečo je to potrebné? Úvod do tejto problematiky a odpovede nielen na tieto otázky ponúkame vo workshope využívajúcom metódy a techniky neformálneho vzdelávania.

Buď múdry ako rádio – mediálna gramotnosť pre moderného človeka (15:15 – 18:30 s pauzou počas WS) – Miško 

Štve vás drzý novinár, ktorý v diskusii stále skáče do reči dobrému politikovi? Veríte, že médiá si môžu napísať čo chcú a vy nemáte slobodu slova? Máte radšej alternatívne médiá, pretože tie hovoria pravdu? Veríte, že čo je dnes hoax, zajtra bude pravdou? Tak workshop mediálnej gramotnosti potrebujete viac, než si myslíte.

 

Celá akcia bude prebiehať prebiehať v čase od 12:45 – 18:45 v Klube Mladých na Zimnej 48, SNV. Čakajú ťa kvalitné a zábavné prezentácie nabité novými a užitočnými informácií. Workshopy sú bezplatné a sú súčasťou série workshopov DoTVORsa od Rady mládeže Košického kraja. Registrovať sa môžeš do 16.11.2022 (streda) do 21:00. POZOR! Maximálne množstvo účastníkov je 20 ľudí na jeden workshop.

 

Worskhopy sú podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR 🇸🇰 v oblasti práce s mládežou, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, po novom NIVAM – Národný inštitút pre vzdelávanie.