info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Spišská opäť zažila LEPŠEJŠÍ DEŇ :)
12. augusta 2019
0

…teplo, slnko, voda láka, postavme si snehuliaka…alebo zorganizujme akciu na námestí, tak ako to máme radi. Dnes (12.august) sa po celom svete oslavuje Medzinárodný deň mládeže (International YouthDay). Vo svete sa konajú rôzne koncerty, konferencie alebo stretnutia mladých, ktorí oslavujú svoj deň. Ani my v Spišskej nechceme zaostávať, preto sme sa rozhodli zorganizovať 2. ročník Lepšejšieho dňa. Patril každému, kto sa cíti mladý, kto je mladý a kto si užíva život plnými dúškami rovnako ako my.

Myšlienkou Lepšejšieho dňa je dokázať, že v našom okolí je mnoho mladých ľudí, ktorí sa venujú rôznym mimoškolským aktivitám a organizáciám, ku ktorým pristupujú s nadšením a láskou. Bol dôkazom toho, že mladí sú aktívni, že radi skúšajú nové veci a neboja sa ozvať ak sa im niečo nepáči. V parku pred Evanjelickým kostolom sa nám predstavili: Skauti zo 75. zboru Jána Vojtašáka, Denzz Industry, Black Ladies, Rada mládeže Košického kraja, Krajská rada žiackych školských rád, Klub Mladých a nechýbali sme ani my – OZ Mladí ľudia a život. Všetky tieto organizácie nám predstavili svoju činnosť, aktivity a akcie ktoré robia pre svojich členov a pre verejnosť. Sledovať toľko mladých, ktorí sú samostatne každý iní, ale spolu vytvárajú dokonalý celok bolo niečo neskutočné.

Tanečne nás rozhýbali Denzz Industry a Black Ladies, gitarový fingerstyle nám predstavila fantastická gitaristka Miška Regecová a novinkou v našom programe bola debatka so zástupcami zúčastnených organizácií. Priblížili nám svoju činnosť, poslanie a názor na to, aké sú v meste pre mladých podmienky – čo je dobré a čo treba vylepšiť. Čerešničkou na záver bol koncert chalanov z Reunion, ktorý roztancovali a rozspievali celý park.

Všetkým ktorý voľnú nedeľu strávili s nami v parku najviac ĎAKUJEME! A už teraz sa tešíme na najbližšie akcie, ktoré budú v podobnom duchu akurát možno trošku viac sídliskovejšie.

Skvelú atmosféru si môžete pozrieť na fotkách v albume.