info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Svetový deň boja proti HIV/AIDS 2019
3. decembra 2019
0

„Opora je najsilnejší spôsob podpory“…

…a to, platí doslovne. Preto sme aj my rozhodli byť 1. decembra oporou. Už po osemnásty krát sme v našom mestev spolupráci s Červeným krížom zorganizovali Sviečkový pochod pri príležitosti Svetového dňa boja proti HIV/AIDS.

Už po osemnásty krát sme si na bundy pripli červené stužky, vzali sviečky a vyrazili na tichý pochod naprieč námestím. Vyjadrili sme tak podporu tým, ktorý bojujú s touto zákernou chorobou a uctili si pamiatku tých, ktorí už medzi nami nie sú a svoj boj prehrali.

Taktiež sme si opäť povedal, že je potrebné o tomto ochorení aj omnoho viac informovať. V združení máme kvalitných lektorov, tak prečo to nevyužiť.  Mnohí z nás totiž nie sú dostatočne informovaní o tomto ochorení alebo sa riadia mylnými informáciami. Tak sme do stredu námestia umiestnili náš neprehliadnuteľný oranžový stan a šírili osvetu. Počas celého dňa sme boli k dispozícii okoloidúcim, ktorí sa chceli o téme tohto ochorenia dozvedieť viac. S pomocou videí, náučnej hry ale a našich vedomostí sme s okoloidúcimi na túto tému diskutovali.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa pri nás zastavili, pretože sa chceli dozvedieť viac. Taktiež ďakujeme tým, ktorí sa s nami stali oporou na Sviečkovom pochode.