info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Takýto bol Deň študentstva v Novejši
18. novembra 2019
0

“Pravda a láska musí zvíťaziť nad lžou a nenávisťou.” – výrok z roku 1989, ktorý sa stal symbolom Nežnej revolúcie a zjednocujúcim heslom boja proti komunizmu.

Práve v duchu 17. novembra 1989 sme zorganizovali náš Deň študentstva v Novejši. Rozhodli sme sa zorganizovať akciu, ktorá by bola akýmsi poďakovaním za vybojovanú slobodu.

V minulosti nebolo vôbec také jednoduché sa vzdelávať popri škole o veciach, ktoré sa v škole neučili. Taktiež nebolo možné spoločne a slobodne diskutovať, rozvíjať sa, podnikať, vymýšľať niečo nové alebo sa takto verejne motivovať. Mali by sme byť vďační za to, že teraz tieto možnosti máme. Po zmene režimu už takýchto akcií pribúdalo, no pre Spišiakov to stále nebolo najideálnejšie. Tak ako aj odznelo na workshope: “Niekedy sme za takýmito workshopmi cestovali kilometre alebo o nich len snívali a dnes máme možnosť, mať ich priamo pred nosom.“ A tak sme tu my, s workshopmi a inšpirujúcim večerom Motivuj sa! priamo v centre nášho mesta!

Náš deň sme rozdelili na dve časti a to dennú a večernú. Cez deň prebiehali v priestoroch múzea Spiša workshopy na témy:

  • Komunikácia
  • Timemanažment, stres manažment
  • Leadership
  • Kritické myslenie
  • Prezentácia na sociálnych sieťach
  • Ako založiť občianske združenie a spôsoby jeho financovania

Všetky workshopy viedli skúsení lektori, ktorí sú v týchto témach ako doma. Určite vravíme za všetkých, ak zhodnotíme, že to boli veľmi kvalitne a zábavné prezentácie s kopou nových a užitočných informácií.

Vo večerných hodinách sme sa ako keby rýchlosťou svetla premiestnili do Domu kultúry na Mieri, kde sme pripravovali debatku Motivuj sa!

Hľadisko sa pomaly ale určite zapĺňalo, hostia prichádzali, technika fičala. Všetko bolo pripravené. Niečo po siedmej sme začali. Celá debata sa niesla v príjemnom a vtipnom duchu.

Ako prvý nám o svojom originálnom hobby porozprával Lukáš Barč, ktorý založil značku Novejša. Hneď po ňom sme privítali najšialenejších ale zároveň najprirodzenejších cestovateľov Tomáša s Lukášom alias Fuza a Čekyho, ktorí precestovali Európu v prerobenej dodávke. Do tretice si k nám na naše palety prisadli Mimo a Tonka z obľúbeného AMC-čka. Tí nám porozprávali o vzniku a živote jednej z najznámejších kaviarní v meste. Celý večer zakončil Matej Zrebný, ktorý kvôli nám pricestoval z Bratislavy a porozprával nám niečo o práci youtubera a ako sa k nej dostal. Počas celého večera nás ako obvykle gitarovo sprevádzala Miška Regecová, ktorá nás opäť raz preniesla do hudobného sveta.

Ďakujeme všetkým, ktorí nás prišli podporiť. Ďakujeme tým, ktorí sa prišli niečo naučiť. Ďakujeme tým, ktorí sa prišli namotivovať večer. Čoskoro sa vidíme pri ďalších (nie len) takýchto akciách.