info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Viete čo je Capnolágia a ako súvisí jablko so sexuálnym zdravím?
7. mája 2020
0

Niekedy sa stretávame s tým že sa nám ťažko učí, trápime sa a nejde to. Viete ako sa zlepšiť vo svojom učení? 📚📚

 

ZDROJ: 

EDUWORLD – 5 spôsobov, ktoré vám pomôžu učiť sa rýchlejšie

OEDb – Hacking Knowledge: 74 Tips on How to Learn Faster, Deeper, and Better

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Počuli ste už o capnolagnii?
Ide o sexuálny fetiš, ktorý vyvoláva vzrušenie pri pohľade alebo predstavovaní si osoby, ktorá fajčí cigaretu🚬 Nie je považovaná za chorobu ale nezvyčajnú úchylku, ktorá nepotrebuje pomoc pokiaľ nenarušuje bežný život daného človeka.

 

ZDROJ: 

KETTLEMAG – How cigars wake your capnolagnia

 

 

 

 

 

 

 

 

Pri príprave a hľadaní podkladov na naše besedy sa častokrát dozvieme aj rôzne zaujímavosti a pikošky.🤫⁣ Vedeli ste napríklad, že už jedno jablko denne môže oživiť váš sexuálny život?🍎Štúdia z roku 2014 vykonaná v talianskom meste Trento mala nájsť prepojenie medzi každodennou konzumáciou jablka a sexuálnym libidom žien. ⁣

Do štúdie bolo zaradených 731 žien vo veku od 18 do 48 rokov. Následne boli ženy rozdelené do dvoch skupín, z ktorých jedna jedla jedno až dve jablká denne a druhá skupina nejedla žiadne. ⁣Po ôsmich mesiacoch vybrané ženy odpovedali na devätnásť otázok ohľadom svojho sexuálneho života (frekvencia a kvalita pohlavného styku, lubrikácia a celková spokojnosť so sexom). ⁣Ženy zo skupiny konzumujúcich jablká hlásili jednoznačne lepšiu lubrikáciu, väčšiu radosť z intímnej stránky partnerského vzťahu a zlepšené sexuálne zdravie! ⁣ Vedci tieto vlastnosti pripisujú polyfenolom, antioxidantom a fytoestrogénom obsiahnutých v jablku. Polyfenoly a antioxidanty podľa skorších výskumov prispievajú k lepšiemu prekrveniu genitálií, čo práve vedie k zlepšeniu vzrušenia ženy. A fytoestrogén je podľa vedcov veľmi podobný ženskému hormónu estradiolu, ktorý hrá významnú úlohu pri sexuálnom nabudení .⁣

Navyše sú jablká vďaka vitamínom A, B1, B2, B6, B12, C, E, K a ďalším prospešným látkam veľmi zdravé, tiež sú chutné, a preto každodenná konzumácia jabĺk môže byť výhodná v hneď viacerých smeroch!Čo myslíte, stojí to za vyskúšanie?🙋‍♀️🍏⁣ 

 

ZDROJ: THE LOCAL – Women who eat apples have better sex

 

 

Ľudský mozog dokáže riešiť tisícky úloh každý jeden deň. No vedeli ste, že aj mozog si môžete trénovať, aby pracoval efektívnejšie? Prinášame vám pár tipov ako na to.

 

ZDROJ:  

NAJKY – 15 overených spôsobov na zvýšenie vášho mozgu

TUKE – Ako si udržať mozog v dobrej kondícii a zdravú myseľ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cítite sa osamelý alebo sa potrebujete zbaviť stresu? Môže vám pomôcť vôňa oblečenia od vašej partnerky či partnera, ktorého milujete👕🖤
Naopak, ak privoniate k vôni cudzieho človeka, výsledok bude opačný- hladiny stresového hormónu ešte viac porastú

 

ZDROJ:

HOMEDIKA – Stresu? Vyskúšajte si tričko vášho partnera

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vedeli ste, že existuje závislosť na cukre? Existuje! Cukor totiž stimuluje podobné oblasti mozgu ako závislosť na nikotíne alebo iných drogách. Aj závislosť na cukre má psychickú a fyzickú stránku.

Pri psychickej závislosti sa rozprávame hlavne o tom, že podľa výsledkov mnohých štúdií je dokázateľné, že cukor znižuje úzkosť a nepríjemné pocity. Vytvárame si začarovaný kruh. Naučíme sa, že pri strese alebo nepríjemných pocitoch si rýchlo uľavíme so sladkým, z čoho máme následne výčitky svedomia, negatívne emócie a zase si niečo sladké dáme. Takýmto spôsobom cukor potláča stres a pomaličky si na neho zvykáme. Konzumácia cukru sa naviaže na negatívne zážitky, čím sa utvára psychická stránka závislosti. Cukor má priamy vplyv na časť mozgu nazývaný amygdala, kde „potláčame“ nepríjemné pocity, vrátane stresu, úzkosti a negatívnych emócií. Nie každý si je ale schopný uvedomiť, že aj tadiaľ môže viesť cesta k závislosti.

Fyzická závislosť sa vo všeobecnosti prejavuje abstinenčnými príznakmi po prerušení prívodu návykovej látky do organizmu. Fyzická stránka závislosti na cukre vyzerá nasledovne: prísun cukru do krvi má za následok rad chemických a hormonálnych zmien, ktoré vedú k produkcii neurotransmiteru serotonínu. Serotonín, hormón šťastia, sa totiž v centrálnom nervovom systéme podieľa na procesoch, ktoré sa ovplyvňujú náladu. Jeho nedostatok spôsobuje zníženie prenosu nervových vzruchov, a má tak na svedomí zmeny nálady, depresiu, podráždenosť, prípadne agresivitu alebo poruchy spánku, čo sú vlastne aj abstinenčné príznaky pri odvykaní od cukru.

Mnoho ľudí nevie, koľko cukru za deň skonzumuje, cukor sa pridáva aj do takých jedál, kde by sme si nemysleli, napr. do chleba, či mäsových výrobkov. Čítajte si etikety potravín, aby ste vedeli čo kupujete a konzumujete. Ak je cukor medzi prvými uvedenými zložkami, bude ho tam určite viac ako by sme si priali, pretože zložky sú uvedené v poradí od najviac zastúpenej po najmenej zastúpenú. 15g cukru na 100g sa považuje už sa vysokú hodnotu. Výrobcovia sa často pokúšajú zamaskovať množstvo pridaného cukru tak, že ho pridajú pod iným názvom. Či už veríte alebo nie, cukor má vyše 50 rôznych mien.  Zbystriť pozornosť je potrebné pri týchto pojmoch: fruktóza, kukuričný sirup, trstinový sirup, invertný cukor, melasa, sacharóza, sirup z hnedej ryže, med a javorový sirup. Slová, ktoré končia na -óza (glukóza, fruktóza..) znamenajú cukor. Nie je výnimkou, aby potravina obsahovala naraz aj niekoľko z vyššie spomenutých cukrov.

 

 

ZDROJ: 

NESLADIM – Naučte sa skrytá názvy cukrov

EDUWORLD – Závislosť na cukre sa stala každodennou súčasťou nášho života