info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Viete prečo sa oplatí piť čaj?
5. októbra 2020
0

To, že si čaj zvolíme ako ranný nápoj dokáže prebudiť a podporovať kreativitu, či myslenie.

Ak si ho vychutnáme poobede uvoľní, očistí nás, uľahčuje trávenie a dodáva hydratáciu. Vhodné sú bylinkové a ovocné čaje, pretože sú príjemné na chuť a nemajú žiaden zásadný efekt ako iné čaje.

Ak ho pijeme večer, má nás upokojiť a pripraviť na spánok. Niektoré bylinky napomáhajú k rýchlejšiemu spánku. Vhodný je napríklad harmančekový alebo šípkový.

Okrem týchto dôvodov vás prinášame ďalších 7 prečo ho piť.

 

 

 

Ochorenia plynúce z fajčenia sú na popredných priečkach príčin úmrtí. Vedeli ste, že nefajčiari priemerne žijú o 10 rokov dlhšie ako fajčiari? 🚬

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stalo sa trendom, že ľudia vymenili nedeľu v prírode za obchodné centrá. Pre niekoho je nakupovanie istým druhom relaxu. Sú však ľudia, ktorí majú z takto stráveného času panický strach. Trpia tzv. agorafóbiou (agora – priestranstvo, trh a fóbia – strach) Ide o úzkostnú poruchu, ktorá sa prejavuje silným strachom v situácií ako je preprava v MHD, pohyb v obchodných domoch či na verejných priestranstvách. Takto trpiaci človek je presvedčený, že by z danej situácie nemohol uniknúť, alebo že by mu v prípade nevoľnosti nebola poskytnutá pomoc. Odhaduje sa, že ňou trpí cca. 5%-10% populácie. K najčastejšiemu nástupu príznakov agorafóbie dochádza v teenegerskom veku a medzi základne patria:
➡️ trasenie končatín či tela
➡️ silné potenie
➡️ búšenie srdca
➡️ rýchly tep
➡️ pocity mravenčenia či znecitlivenia
➡️ častí tela
➡️ nevoľnosť
➡️ slabosť
➡️ problémy s dýchaním
➡️ pocit, že sa stane niečo hrozné

Lieči sa podávaním antidepresív a na krátky čas je možné aj podávanie liekov proti úzkosti, ale pri ich dlhšom podávaní hrozí riziko vytvorenia tolerancie a závislosti. Súčasťou liečby sú aj psychoterapeutické postupy zamerané na zvládanie každodenných problémov, nácvik správania, za účinné sú považované postupy tzv. kognitívne-behaviorálnej psychoterapie.

ZDROJ: 

Duševné zdravie: Agorafóbia 

 

 

Každý máme občas dni kedy sa cítime unavení, mrzutí a nevieme v sebe nájsť motiváciu na dokončenie úloh, či práce 😴
Produktivita je zručnosť, ktorá si vyžaduje trpezlivosť a možno aj trošku praxe. Zostavili sme 5 tipov, ktoré ti pomôžu deň využiť deň na 100% 💪🤩

ZDROJ: 

 

SORTIO.BLOG – 5 tipov ako byť produktívny 

FINANČNÝ TRH – 6 krokov ako si vytvoriť deň, ktorý bude produktívny

 

 

 

 

 

 

 

Za neverou v partnerstve môže byť viacero príčin či faktorov. Či už biologických, kde vedci uvádzajú, že hlavne u žien hra významnú rolu mutácia receptora vazopresínu.
Taktiež to môžu byt dôvody ekonomické, väčšinou u mužov ovplyvňuje mieru nevery nerovnosť príjmov v manželskom vzťahu. Alebo aj celková nezhoda a nespokojnosť vo vzťahu.
Nech už sú dôvody akékoľvek, všetci dobre vieme, že práve nevera je jedna z najťažších problémov vo vzťahu a aj najčastejším dôvodom k rozchodu

 

ZDROJ: 

Partnerské vzťahy a nevera

 

 

 

 

 

Ako je to s tampónom a toxickým šokom?

Toxický šok alebo Syndróm toxického šoku sa často spája s tampónmi, ale vedeli ste, že sa môže objaviť aj u mužov a detí?

Ide o ochorenie, ktoré spôsobuje baktéria stafylokok (Stapfylococcus Aureus). Tá sa do tela dostáva hlavne prostredníctvom nedostatočnej hygieny, napr. neumývaním rúk, čo je oveľa väčšia pravdepodobnosť získania tohto ochorenia ako cez tampóny.

Znamená to, že tampón sám osebe nespôsobuje toxický šok, ale hygiena vašich rúk pri zavádzaní tampónu do pošvy a jeho zriedkavá výmena. Prevenciou je umývať si ruky pred každým zavedením tampónu, zabezpečovať častú pravidelnú výmenu každých 4 až 8 hodín a používať tampóny s nižšou absorpčnou schopnosťou.

 

ZDROJ:

Obrázok

Syndróm toxického šoku

Toxický šok – prevencia