info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Výber nových PEER aktivistov 2014
24. marca 2014
0

Nábory na stredných školách v Spišskej Novej Vsi skončili a dopracovali sme sa k výberu nových PEER aktivistov. O dobrovoľnícku činnosť a členstvo v OZ Mladí ľudia a život prejavilo záujem celkom 22 mladých ľudí. Informácie o tom, čo robíme sa dostali aj mimo škôl v SNV a preto sa výberu okrem študentov z SOŠ Ekonomickej, Gymnázií na Javorovej a Školskej ulici zúčastnili výberu aj študent SOŠ Technickej v Košiciach či študentka Strednej pedagogickej školy v Levoči.

Výber odštartoval v piatok na chate Horáreň (Košiarny briežok), ktorá nám poskytla výborné prostredie na hladký priebeh celého víkendu. Vo veľkých spoločných priestoroch sme sa venovali aktivitám, ktoré nám prezradili čo to o kreativite, komunikačných zručnostiach a schopnosti improvizovať u účastníkov výberu. Tí tiež absolvovali osobné pohovory s Dávidom a Zuzkou. Diskutovalo sa o rodine, záujmoch, voľnom čase či názoroch na rôzne modelové situácie. Účastníkov sme sa pýtali aj to, prečo chcú byť PEER aktivistami. Je potešiteľné, že mladí ľudia si uvedomujú, že na sebe môžu pracovať, zlepšovať svoje zručnosti a tiež spraviť niečo pre svojich rovesníkov. Samozrejme sa všetci tešia na nové kontakty, kamarátov, či skúsenosti, ktoré im účasť v PEER programe prinesie.

Počas výberu sme stihli spoznať zaujímavých mladých ľudí a výberová komisia zložená z predsedníctva a lektorov združenia sa rozhodla prijať 16 nových členov. Tých teraz čakajú dva odborné výcviky, na ktorých budú pracovať na zlepšení komunikačných a prezentačných zručností, naučia sa pracovať v tíme a osvoja si základy projektového manažmentu či time manažmentu. Vyberú si tiež odbornú tému, ktorej sa chcú v rámci PEER programu venovať a spoločne s lektorom budú pracovať na tom, aby sa naučili robiť besedy pre svojich rovesníkov. Okrem nadobúdania zručností a vedomostí čaká na nových členov množstvo zaujímavých hier a techník, vďaka ktorým vytvoria zohratú novú skupinu PEER aktivistov.

Naše úprimné Ďakujeme patrí našim sponzorom a partnerom. Vďaka podpore firmy Embraco, mesta Spišská Nová Ves a firme BM COPY centrum  sa nám podarilo zorganizovať nábor a výber nových PEER aktivistov, ktorých už čoskoro čakajú odborné školenia.

 

Pár fotiek z výberu nájdeš tu, ale neváhaj navštíviť galériu.

 

Pridaj komentár