info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Zmenili sme názor na Deň Študentstva
19. novembra 2022
0

17. november je špeciálny dátum. Každý ho voláme inak. Deň boja za slobodu a demokraciu, výročie pádu komunistického režimu, výročie nežnej revolúcie…  Kedže sa naše združenie venuje najmä študentom, vnímame tento deň hlavne ako DEŇ ŠTUDENTSTVA, ako oslavu toho, čo študenti v roku 1989 dokázali, a toho, čo všetko študenti dokážu aj dnes. Neoslavujeme ich nijak inak než vzdelávaním. Tento ročník sa nám podarilo zorganizovať prezenčne a bol viac ako lepšejší 😊.


Celý deň sa niesol v znamení workshopov v okruhu SOFT SKILLS. Začali sme témou “EFEKTÍVNA KOMUNIKÁCIA“. Workshop neviedol nik iný než skvelý lektor Jakub Szepesgyorky, člen Rady Mládeže Košického kraja a predseda občianskeho združenia Change Your Self. Workshop sa sústredil na konkrétnu techniku komunikácie, a to takzvaný “JA výrok”. Je to spôsob komunikácie, kedy v náročných situáciach komunikujeme konštruktívne, a hlavne bez urážania. Podstatou je pochopiť vlastné pocity a potreby, ktoré vieme odkomunikovať tak, aby nás pochopila aj druhá strana. Po krátkej 15 minútovej pauze sme sa vrhli rovno na druhý, posledný workshop nášho dňa plného vzdelávania. Lektor Damián Žilka nám predstavil problematiku, “KRITICKÉ MYSLENIE“. Čo je to kritické myslenie? Je dnes potrebné vedieť kriticky myslieť? Prečo je to potrebné? Odpovede na všetky tieto otázky sme sa dozvedeli veľmi hravou a zaujímavou formou. Celý workshop bol prezentovaný formou neformálneho vzdelávania a obsahoval množstvo prínosných aktivít.Všetky poznatky sme získali objavovaním, diskusiami a hrami.


Oba workshopy zbehli rýchlo ako voda. 17. novembra večer sme vychádzali z Klubu mladých opäť o niečo múdrejší, s novými poznatkami, odhodlaní využiť ich v každodennom živote. Celý deň nám bol naozaj veľkým prínosom a nevieme sa dočkať ďalšieho Dňa Študentstva. Ďakujeme všetkým lektorom za skvelé workshopy, Rade mládeže Košického kraja za podporu, Klubu mladých za poskytnutie priestorov a samozrejme VÁM všetkým, čo ste sa prihlásili. Bola to bomba, tešíme sa na budúci rok!

 

Projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR 🇸🇰 v oblasti práce s mládežou, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, po novom NIVAM – Národný inštitút pre vzdelávanie.