
Niektorí teenageri si namiesto ilegálnych drog kupujú tieto lieky z lekárne s vedomím že branie liekov z lekárne je bezpečnejšie. Okrem vážnej závislosti, tieto lieky pri nadmernom a nesprávnom užívaní spôsobujú nevoľnosť, závraty, zvýšené riziko infarktu až upadnutie do kómy a smrť. Liečba tejto závislosti, podobne ako u iných závislostí, je zložitá. Mnohokrát sa lieči klinicky v prípadoch, kedy boli spôsobené zdravotné problémy.


Smutným faktom je, že na internete sa dozvedáme väčšinou negatívne veci. To ovplyvňuje našu psychiku a náš pohľad na svet. Myslíme si, že svet je jedna škaredá guľa kde sa nič dobré nedeje. Veľmi dobre sa to dá ukázať na príklade z momentálnej korona krízy. V médiách a na internete nájdeme množstvo informácii o tom, koľko ľudí sa nakazilo, koľko ľudí zomrelo avšak už málo stránok informuje o tom koľko ľudí sa vyliečilo.


Internete teda na nás môže vplývať negatívne. Preto ho netreba používať iba na prehliadanie sociálnych sietí, ale zamerať sa aj na štúdium a hľadanie zaujímavostí.
Ako sa zlepšiť v cudzom jazyku
Čím ďalej tým viac je potrebné ovládať cudzie jazyky. Využijeme ich v škole, v práci, alebo pri cestovaní. Preto ti ponúkame pár tipov, vďaka ktorým ti to učenie pôjde ľahšie .
Uč sa sám. Internet je plný zdrojov, ktoré sú zdarma dostupné.
Denne si vyčleň aspoň 30 – 60 min. na štúdium.
Začni chodiť na platený kurz. Ak si ho budeš platiť sám, budeš k svojmu vzdelávaniu pristupovať zodpovednejšie a bude ťa to viac motivovať.
Pozeraj filmy a seriály v danom jazyku a pomôž si titulkami.
Ak máš možnosť, vycestuj do zahraničia. Potreba každodenne komunikovať ťa donúti cudzí jazyk požívať.
Precvičuj si 4 základné zručnosti – čítanie, písanie, rozprávanie a počúvanie.
Neboj sa robiť chyby.
Uč sa spôsobom, ktorý ťa baví. Takto si učenie spríjemníš a nové veci si zapamätáš ľahšie.
Niektoré tipy, ako napríklad cestovanie alebo navštevovanie klasického jazykového kurzu musíme aktuálne plánovať asi skôr do budúcnosti, ale skús sa poobzerať po rôznych online kurzoch či už skupinových alebo individuálnych s lektormi!
ZDROJ:
Kvôli pandémii sa budú môcť ľudia vo Wales otestovať na rôzne STI z pohodlia domova pomocou on-line testovacej služby
.Ak má niekto podozrenie na pohlavnú chorobu, budú im domov poslané testovacie súpravy na HIV, hepatitídu B a C, syfilis, kvapavku a chlamýdie zadarmo. Odobraté vzorky dotyční pošlú na určitú adresu a výsledky im prídu emailom. Vo Wales sa tak rozhodli pretože pohotovosti týkajúce sa sexuálneho zdravia boli uzavreté kvôli pandémii koronavírusov.
Antisociálna porucha osobnosti je porucha pri ktorej pacienti neberú ohľad na pocity a práva druhých. Napĺňajú len vlastné potreby a túžby a nezaujímajú sa o okolie.Pritom nepociťujú žiadne výčitky svedomia ani ľútosť. Často manipulujú s druhými, aby dosiahli svoj cieľ.
Antisociálna porucha nebýva diagnostikovaná u ľudí do 18. roku života a na diagnózu je potrebný výskyt príznakov tejto poruchy pred 15. rokom.
Príznakmi tejto poruchy sú napr. arogancia, egocentrizmus, deficit empatie, povrchnosť vo vzťahoch, neschopnosť prispôsobiť sa normám spoločnosti a manipulovanie s ľuďmi.
Táto porucha sa lieči pomocou liekov a psychoterapie. Avšak väčšina ľudí si nepripúšťa, že ich správanie je nezdravé, a preto nevyhľadávajú odbornú pomoc. Čo je väčšinou klamlivé, a preto každý, kto trpí touto chorobou, by sa mal obrátiť na psychológa.
ZDROJ: