info@mladiludiaazivot.sk +421 911 213 902
Aj sídliská zažili svoj Lepšejší deň
3. septembra 2019
0

Slnko, smiech, hudba, tanec a lopty udierajúce o betón – tým posledné dni žili Novoveské ulice. Ako sme naznačili na skvelom Lepšejšom dni na námestí, vybrali sme sa s ním aj na sídliská. Prázdniny sú za nami a rozlúčka s nimi bola aj vďaka nám veľkolepá. Z každej strany počúvame že deti sú málo na ihriskách a celkovo vonku, že sú skôr zalezení niekde vo vnútri a trávia čas na mobiloch a počítačoch. My sme sa rozhodli tento stav nekomentovať, ale aj trošku zmeniť  a priložiť „ruku k dielu“.

Preto sme cez  posledné dni voľna obsadili ihriská na sídlisku Západ (29. august), sídlisku Mier (31. august) a na sídlisku Tarča (1. september). V spolupráci s Klubom mladých, sme na každom ihrisku vytvorili Chill out zónu v ktorej každý našiel to svoje. Pre tých aktívnych boli pripravené rôzne hry, lopty, bedminton alebo slackline. Na tých, ktorí sa chceli len tak vyhrievať na slniečku a oddychovať čakali tulivaky, lehátka alebo hojdacia sieť. Počas celého dňa prebiehali súťaže do ktorých sa s obrovskou radosťou a energiou zapájali deti aj rodičia. Program nám tak, ako je na našich akciách zvykom, spestrilo Denzz Industry so svojím vystúpením a tanečným workshopom, ktorý zožal obrovský úspech u všetkých. Novinkou pre nás aj deti bola spolupráca s BK04 AC LB Spišská Nová Ves a ŠKBD Spišská Nová Ves.  Na každé ihrisko prišiel iný tím, ktorý vymyslel pre deti rôzne súťaže a žiaden deň sa nezaobišiel bez zápasu s tými najlepšími. Spolu s trénermi sme zhodnotili, že medzi mladými sa nájdu aj veľké športové talenty. A keďže sa nám blížil začiatok nového školského roka, tieto dni sme sa rozhodli spojiť so zbierkou školských pomôcok pre Spišskú katolícku charitu. Všetkým, ktorí akokoľvek prispeli veľmi ĎAKUJEME.

Všetky dni boli sprevádzané dobrou náladou a úsmevmi. Ďakujeme mestu Spišská Nová Ves za podporu a každému jednému z vás, ktorý sa záver prázdnin rozhodol stráviť s nami. Hlavne vďaka Vám boli dni na ihriskách ešte lepšejšie. Už teraz sa nesmierne tešíme na leto 2020!!!