„Nikdy nedostanete druhú šancu urobiť prvý dojem,“ povedal Andrew
Grant

. A preto vám ponúkame pár tipov ako prvý dojem zvládnuť čo najlepšie.
Ako bonus vám poradíme, ako by malo vyzerať správne podanie ruky:

Pri podávaní ruky vždy stojte.

Pozerajte osobe priamo do očí a usmievajte sa.

Pevne uchopte ruku a raz potraste.

Pri podávaní ruky druhú osobu pozdravte a oslovte menom.
ZDROJ:

Iba 25 percent žien na Slovensku chodí pravidelne na gynekologické prehliadky.
Viac ako polovicu žien odrádza od návštevy gynekológa predovšetkým pocit hanby a kreslo v ambulancii. Bez gynekologického kresla by to však nešlo. Je špeciálne tvarované, aby mohol lekár vykonať vyšetrenie, napríklad stery z krčka maternice. V inej polohe je to totiž nemožné.
ZDROJ:
NOVINY.SK- 60% žien sa vyhýba gynekologickej prehliadke

Kyberstalking znamená v slovenčine virtuálne prenasledovanie. Stalking vo všeobecnosti znamená také správanie, kedy páchateľ/stalker sa zameria na konkrétnu osobu ktorú dlhodobo
prenasleduje, obťažuje ju, vyhráža sa jej a tým vo svojej obeti vyvoláva pocity strachu. Zneužívaniu nových online a mobilných technológií na prenasledovanie sa označuje ako kyberstalking.
Kyberstalker na internete získava aktuálne informácie a svoje obete hlavne z ich sociálnych sietí.
Nevstupuje osobne do kontaktu s obeťou, ale prenasleduje ju prostredníctvom listov, e-mailov, telefonátov, sms správ.
Páchateľ k prenasledovaniu obeti využíva iba
internet, obvykle sa neuchyľuje k fyzickému útoku.
Kyberstalking predstavuje násilné chovanie ktoré druhému bolesť, utrpenie a poškodzuje ho. Kyberstalkeri ale svoje správanie nevidia v tomto
obraze. Nájsť si o niekom verejné informácie však nie je zlé ani trestné. O kyberstalkingu sa hovorí pokiaľ ide o dlhodobé obťažovanie obeti, vyhrážanie sa a vyvolávanie pocitu strachu u obeti. Stalking aj Kyberstalking na rozdiel od kyberšikany je trestným činom a je zakotvený v trestnom zákone.
Ako sa chrániť pred virtuálnym prenasledovaním ?
Zásadné je dbať na nastavenie svojho súkromia na svojich sociálnych účtoch, aké fotky pridávate, čo zdieľate.
Taktiež si pravidelne kontrolovať svoj zoznam kontaktov a poprípade mazať tie s ktorými už
nie ste v kontakte a nechcete s nimi interagovať.
Cyberstalking je fenoménom, ktorý je v súčasnej dobe stále častejší a rozhodne by sme
nemali podceňovať hrozbu s ním spojenú.
ZDROJ:

Obdobie menštruácie je pre množstvo žien neobľúbenými dňami mesiaca sprevádzanými kŕčmi, nepohodou a bolesťou.
Preto sme vytvorili zoznam malých tipov, ako si zlepšiť “svoje dni”.

Je dokázané, že príjem väčšieho množstva kofeínu u žien, môže viesť k prehĺbeniu PMS a navyše môže podporovať kŕče. Treba si dávať pozor nie len na kávu ale aj iné nápoje ktoré obsahujú kofeín, napr. energetické nápoje.

niektoré ženy sa snažia vyhýbať liekom proti bolesti a radšej si zacvičia. Jóga je jednou z najlepších možností, pomáha relaxovať, uvoľniť sa, meditovať.

existujú rôzne aplikácie na to, aby si si mohla sledovať svoj cyklus, v niektorých sú aj rôzne tipy a triky alebo vysvetlenia, čo sa s tvojím telom deje

ak ti tento čas znepríjemňujú kŕče a nechceš hneď siahnuť po liekoch proti bolesti, skús vankúšik, ktorý sa dá zohriať v mikrovlnke alebo vo vode, poprípade fľašu s teplou vodou. Teplo uvoľňuje kŕče.

Pri kŕčoch tiež pomáhajú jedlá bohaté na draslík, napríklad banány

Výskumy ukazujú, že v čase menštruácie ženy vnímajú bolesť intenzívnejšie, takže voskovanie alebo epilácia bude pravdepodobne bolieť oveľa viac

Ak máš počas menštruácie orgazmus, kontaktuje sa maternica a zvyšuje sa prietok krvi, čo môže znížiť bolesť pri menštruácii(a tiež spôsobiť dlhšie a intenzívnejšie potešenie!) Počas orgazmu telo uvoľní veľkú dávku dopamínu a sérotonínu, ktoré pôsobia ako prírodné lieky na bolesť.
ZDROJ:
Sexuálne sny nemajú iba dospievajúci chlapci.

Podľa štúdie zverejnenej Americkou akadémiou spánkovej medicíny takmer jeden z desiatich snov obsahuje nejaký sexuálny obsah. Štúdia odhalila aj rôzne rozdiely medzi pohlaviami a erotickými snami. Ženy mali pravdepodobnejšie sexuálne sny o politikoch, slávnych osobnostiach alebo svojich bývalých, zatiaľ čo muži snívali viac o sexe s viacerými partnermi naraz.

ZDROJ:

História o menštruácii a hygiene počas nej siaha až do dávnych civilizácii, kedy však táto téma bola značne zavrhovaná, koniec koncov tabu. Ako bolo vtedy zvykom, aj o menštruácii sa vytvorili mýty a báje, napríklad ako ten, že ženy môžu počas menštruácie zastaviť búrky a silné dažde. 🦹🏼♀️⛈ O menštruačných tampónoch sa hovorí, že boli vynájdené v starovekom Egypte, kedy ženy používali navlhčený papyrus. V antickom Grécku si vytvárali tampóny z kúskov dreva a látky a Romania používali vložky a tampóny z vlny. Po rokoch tabuizovania sa v 19. storočí začala vyrábať prvá užívateľná hygienická potreba, tzv. zdravotnícky opasok, ktorý si ženy mohli dovoliť kúpiť a nemuseli sa hanbiť za jeho používanie. V dnešnom modernom svete sa k tejto téme pristupuje pochopiteľne inak. No zatiaľ čo Škótsko sa stalo prvou krajinou sveta, kde všetky ženy dostávajú menštruačné pomôcky zadarmo, v mnohých krajinách (napr. Keni) ešte stále aj v tento moment až 50% mladých dievčat nemá prístup k hygienickým potrebám. 😏
ZDROJ: história menštruácie